سلام. دانشجوی دکتری پلیمر پردیس بین الملل کیش هستم. مدرک ارشد رو نیز در همین دانشگاه گرفتم.

درباره پردیس بین الملل کیش
پردیس بین المللی کیش به عنوان زیر مجموعه ای از این دانشگاه تهران در سال 1386 در جزیره زیبای کیش تاسیس شد.
در 3 مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری دانشجو می گیره. پذیرش دانشجو در پردیس کیش به دو صورت امکان پذیر هست:
 
از طریق کنکور سراسری و با از
 پذیرش آزاد که به صورت بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه است. چه چیزی بهتر از این که نگرانی کنکور دیگه نداشته باشی!!! و در جزیره زیبای کیش تحصیل کنی.
کلاس ها آخر هفته ها 4 شنبه ،5 شنبه و جمعه ها برگزار میشه و روزهای دوشنبه تعطیل اداری هست.

جو دانشگاه
محیط دانشگاه بسیار صمیمی
  هست شاید به علت تعداد دانشجوی کم و فضا و جو خود دانشگاه که سبب میشه در اندک مدتی دوستان زیادی از رشته ها مختلف پیدا کنی. جو دانشگاه بسیار عالی هست و ارتباط خوبی بین کلیه اساتید ومسئولین با دانشجویان برقرار هست.

امکانات
امکانات خوبی تو دانشگاه برای رفاه دانشچویان فراهم گردیده. کافی شاپ، رستوران، باشگاه ورزشی که خیلی خوب تجهیز شده و دارای سالن بدن سازی، بیلیارد، فوتبال دستی، ایر هاکی هست.
همچنین دانشگاه دوچرخه به صورت رایگان دم در دانشگاه
  گذاشته تا هر وقت دلتون خواست بتونید با دوستانتون برید و دور جزیره زیبای کیش رکاب بزنید حتی 12 شب. اغلب دیده شده دانشجو ها با اسانید بعد از تایم کلاسی همه باهم  رفتن دوچرخه سواری.

دانشگاه یک فضای شیش ضلعی داره که دانشجوها  بین تایم های کلاس یا بعد از کلاس بتونن دور هم جمع بشن و صحبت کنند یا پروژه هاشون رو هم گروهی انجام بدند.
در همه قسمت های دانشگاه اینترنت پرسرعت برقرار هست و حجم دانلود ماهانه فکر کنم 12 گیگ هست.البته اگر اینترنت شما نمام شد و دانلود سریال و فیلم ها ناتمام ماند می تونید اکانت دوستایی که طول هفته تو جزیره نیستند رو بگیرد و از حجم اونا استفاده کنید.

خوابگاه
اما برسیم به قسمت خوابگاه که واقعا عالی هستش و دانشجویان که کیش هستند می تونند خانه اجاره کنند یا برن خوابگاه. خوابگاه هایی که بسیار مجهز هستند و به صورت واحدهای مسکونی 2 یا 4 نفره با تمامی امکانات (فول فرنیش) هست. البته دانشگاه برای دانشجویان که پروازی هستند هم امکان اجاره خوابگاه رو به صورت شبانه فراهم می کند. فاصله خوابگاه ها با دانشگاه زیاد نیست و 15 دقیقه پیاده روی دارد. بعضی ها با تاکسی میرن و عده ای هم با دوچرخه( فقط تابستون نابود میشید در هوای 50درجه و رطوبت 100 درصدی اگر پیاده برید).

از خوبی های دیگه دانشگاه برگزاری جشنواره ورزشی و هنری متعدد در طول سال هست.  مسابقات ورزشی مانند دارت تنیس رو میز مچ اندازی، تور دوچرخه سواری. در کل محیط و جو دانشگاه بسیار عالی عالی هست. از امکانت دیگر دانشگاه می توان به سالن مطالعه،  کتابخونه، انتشارات و 3 تا سایت کامپیوتری اشاره کرد که یکیش مخصوص دانشجویان دکتری هست.

درباره رشته
اما رشته خودم
 پلیمر که رشته ای نوپایی هست نسبت به رشته های دیگه، اما بسیار بسیار با کلاس تر ...

درباره استادان
اساتید رشته پلیمر پردیس کیش همان اساتید دانشگاه تهران هستند جناب دکتر کفاشی، دکتر جعفری، دکتر مطهری، دکتر زاهدی، دکتر هاشمی مطلق و دکتر رضاییان از اساتیدی هستند که در پردیس بین الملل کیش تدریس می فرمایند.

محل برگزاری کلاس ها
کلاس‌ها در جزیره کیش و به صورت یک هفته در میان برگزار می شود و فقط در مقاطع ارشد و دکتری دانشجو می گیرد.
در هر دو مقطع کلا 2 ترم درس دارید و بعد از آن دیگه نیازی نیست در جزیره باشید و اکثر بچه ها به علت نبود آزمایشگاه برای رشته پلیمر برای ادامه کار و انجام پروژه باید برن دانشگاه تهران و دانشکده فنی تو انقلاب.
اگر آزمایشگاه
  داشتیم شک داشتم که کسی جزیره رو ترک کنه(مسئولین میگن توجیح اقتصادی نداره).
از سختی هاش همین هست که در طول هفته اساتید رو نمی تونید ببیند چون پروازی هستند و حتما باید صبر کنید آخر هفته بیان جزیره و یا باید برید تهران دانشکده فنی ببینیدشون
.

کاربردهای رشته
خوبی رشته پلیمر این هست که بازار کاری خوبی داره. شما در اکثر صنایع می تونید رد پایی از پلیمر ببینید. از هوا فضا، صنایع خودرو سازی، دریایی، صنایع برق، الکترونیک و مخابرات گرفته تا پوشاک، صنایع غذایی، بسته بندی و پزشکی. پس پلیمر ها همه جا هستند و زندگی بدون پلیمر تقریبا امکان ناپذیر هست چرا که مواد پلیمری آنقدر در زندگی ما نفوذ کرده‌اند که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم با بیشتر اشیایی که برخورد می‌کنیم، از مواد پلیمری هستند. گمنامی و آشنا نبودن مدیران صنایع با رشته مهندسی پلیمر یکی از مشکلاتی این رشته هست و اغلب موارد در بسیاری از شرکتها یک لیسانس شیمی کار یک مهندس پلیمر را انجام میده. البته امروزه این مشکل داره کم کم حل میشه و مدیران بچه ها پلیمری رو استخدام می کنند
.

و سخن آخر
امیدوارم تونسته باشم شما روپردیس کیش دانشگاه تهران و رشته پلیمر آشنا کرده باشم.
موفق باشید.


2