سلام و احترام خدمت همه دانشجویان گرامی و عزیز

ایام به کام

بنده محمد کاظم پرستش هستم دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی تهران و در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی صاحب کسب جوایز دانشگاهی، ملی و بین المللی شده ام.

دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی از جو آرام، و پر نشاطی برخوردار هست

از اونجایی که اکثریت اساتید این دانشکده روان شناس و مشاور هستند،

از تعامل خوبی با دانشجو ها برخوردار هستند به خصوص دکتر عرب زاده، خانم دکتر شاهقلیان و خانم دکتر مختاریان که سه بزرگوار مانند ماه هستند.

متاسفانه تعامل درسی خوبی بین دانشجویان روان شناسی با دیگر دانشجو ها برقرار نیست و این ضعف آموزشی است هچنین ارتباط درسی و پژوهشی دانشجویان کارشناسی با دانشجویان ارشد و دکتری نیز برقرار نیست

دانشجویان دانشکده رقابت وشور نشاط بالايی ندارند.

محل برگزاری کلاس ها با حجم زیاد دانشجو آمفی تئاتر دانشکده است

 ولی اکثریت کلاس های درسی در اتاق های کلاسی دانشکده برگزار می شود

 به دلیل اینکه بافت دانشکده روان شناسی قدیمی است، از امکانات خوبی برخوردار نیست ولی همه کلاس ها دیتا وپروژکتور دارند ولی از تخته هوشمند برخوردار نیستند، جنس صندلی ها چوبی و بسیار خشک هست.و دانشکده رنگ آمیزی مناسبی ندارد.

تابلو اعلانات دانشکده به روز است و کارشناسان آموزش این دانشکده بسیار انسان های صبور، باحوصله و خوش اخلاقی هستند خصوصا خانم بهرامی

قرار هست دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دیگه ای در دانشگاه بسازند و اگر این اتفاق بیفتد خیلی از کمبود های دانشکده رفع می شود .

نبود امکانات تکنولوژی مناسب برای دانشجویان گروه تکنولوژی آموزشی ، کمبود اتاق سایت، نبود نسخه کامل آزمون های مختلف روان شناسی، کمبود اتاق برای اساتید از کمبود های دانشکده می باشد.

اما به لحاظ علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی از اساتید طراز اول که اکثریت مطالعات خارج از کشور داشتند برخوردار است، مضاف بر موارد بالا هرساله دانشجویان این دانشگاه رتبه های بسیار درخشانی در کنکور کارشناسی ارشد و دکترا کسب می نمایند.

 

فعالیت های دانشجویی در ارگان های ذیل خلاصه می شود:

 کانون های فرهنگی، اجتماعی، هنری و مذهبی

انجمن های علمی دانشجویی

نشریات دانشجویی

شورای صنفی

همیاران سلامت روان مرکز مشاوره

انجمن اسلامی

بسیج دانشجویی.

 

دانشجویان کانون های فرهنگی و انجمن های علمی از مستعد ترین و خلاق ترین دانشجویان دانشگاه هستند و هر ساله در جشنواره‌های رویش، حرکت، تیتر صاحب مقام های برتر می شوند و مدال های رنگارنگی نیز در سایر مسابقات کسب می نمایندو از ارتباط، همدلی و همکاری بسیار خوبی با یکدیگر برخور دارند.

دانشگاه دارای تشکل های مختلفی هست که برای استعداد همه دانشجویان در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، مذهبی و هنری زمینه های لازم فعالیت را مهیا می کند.

دانشکده روان شناسی دارای اساتید برجسته ای بوده است

مانند پرفسور پروین کدیور، پرفسور باقر ثنایی ذاکر از اساتید قدیمی و برند دانشکده هستند و از مهم ترین اساتید در رشته های مختلف این دانشکده می توان به : پرفسور مرادی و جمالی مهموئی، دکتر حسینی خواه، دکتر مریم مقدسین، دکتر فریدون یاریاری، دکتر محمد حاتمی، دکتر یحیی قائدیاشاره نمود.

 

در نگاه کلی اخلاق و رفتار آکادمیک اساتید دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی از سطح بالا و بسیار خوبی برخوردار می باشد


1