دانشجوی دکتری مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. من دوران دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در سال های 89، 93، 97 و 99 در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز کردم.

  یکی از مزایای این دانشگاه وجود خوابگاه های دانشجویی در محیط دانشگاه است که این مورد از نظر زمانی و هزینه به دانشجویان غیربومی کمک زیادی می کند. همچنین تمامی کلاس ها، آزمایشگاه ها و کارگاه ها و دیگر امکانات رفاهی و ورزشی دانشگاه در محیط دانشگاه وجود دارد که این مورد به دانشجویان کمک می کند تا به راحتی به تمام موارد دسترسی داشته باشند.

 موقعیت جغرافیایی دانشگاه

  متاسفانه دانشگاه از مرکز شهر اصفهان تا حدودی دور بوده و امکانات تفریحی برای دانشجویان در اطراف دانشگاه وجود ندارد که البته با قرار دادن اتوبوس های مکرر به مقصد مرکز شهر اصفهان این مشکل تا حدودی توسط دانشگاه رفع شده است.

نزدیک ترین شهر به دانشگاه خمینی شهر بوده که امکان انجام خرید های ضروری در این شهر وجود دارد.

خوابگاه

 خوابگاه های دانشجویی تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه صنعتی اصفهان درون دانشگاه و در نزدیکی سلف دانشجویی، سوپر مارکت و اداره نقلیه دانشگاه قرار دارد. فاصله خوابگاه ها تا دانشکده ها نسبتا کم است با این وجود از ورودی خوابگاه های دانشجویی تا ورودی دانشکده ها و مرکز شهر اصفهان اتوبوس قرار داده شده است که به صورت منظم در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. 

ارتباط با مردم شهر و مسئولین دانشگاه

  مسئولین و کارمندان مجموعه ی دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر برخورد و کمک به دانشجو جایگاه ضعیف تا خیلی خوب دارند و نمیتوان یک برخورد را به تمامی مسئولین تعمیم داد. البته به شخصه همیشه سپاسگزار رفتار و منش کارمندان کتابخانه دانشگاه هستم چرا که با صمیمیت تمام هر آنچه بتوانند برای کمک به دانشجو انجام می دهند.

امکانات علمی دانشگاه

  خوشبختانه کتابخانه این دانشگاه تا حد زیادی مجهز بوده و از این نظر دانشجو به منابع زیادی دسترسی دارد. همچنین مراکز آموزش آزاد و مرکز زبان و دیگر مراکز موجود در این دانشگاه به طور دائم و گسترده خدمات علمی به دانشجویان ارائه می دهند.

امکانات رفاهی - تفریحی

  از نظر رفاهی دانشگاه در حد نیاز های ضروری امکاناتی همچون رستوران، سوپرمارکت، میوه فروشی، پست و... در اختیار دانشجو قرار داده است. از نظر تفریحی به دلیل موقعیت جغرافیایی و دور از مرکز شهر مشکلات تفریحی وجود دارد که دانشگاه با ارائه انواع کلاس های ورزشی، کانون های ادبی، کلاس های هنری و... سعی در رفع این مشکل دارد.

فعالیت های جنبی دانشجویی و تشکل ها

  تعدادی تشکل های سیاسی، فرهنگی و هنری در دانشگاه مشغول بوده و دانشجویان در این تشکل ها فعالیت ها و رویدادهای متفاوتی را ترتیب می دهند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه

  من بعد از 8 سال تحصیل به عنوان دانشجو در دانشگاه صنعتی اصفهان از انتخاب این دانشگاه برای ادامه ی تحصیلم بسیار راضی هستم. بایستی قبل از انتخاب دانشگاه تا حدودی با موقعیت جغرافیایی و جو فرهنگی و تحصیلی دانشگاه آشنا باشید. همچنین بایستی دقت کنید تا در دوران دانشجویی علی رغم تمامی محدودیت ها و سختی ها از تمام امکانات علمی و تفریحی دانشگاه استفاده کنید و تحت تاثیر افرادی که ناامید هستند و فقط سختی های راه و سختی های دانشجو بودن در این دانشگاه معتبر را می بینند قرار نگیرید.امیداوارم اطلاعات گفته شده بتواند به شما کمک کند.


2