من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم.

جو دانشکده

  جو دانشکده علوم و فناوری های زیستی ، جوی پژوهش محور و صمیمانه بوده که در این راستا می توان دست به کارهای بزرگی زد و مطالب بسیار زیادی را از سایر دانشجویان آموخت.

ارتباط دانشجویان با هم و با استادان

  ارتباط دانشجویان با یکدیگر غالبا نزدیک و صمیمی و ارتباط دانشجویان با اساتید غالبا نزدیک ولی طبعا محترمانه می باشد.

محل برگزاری کلاس‌ها

  رشته میکروبیولوژی، مربوط به دانشکده علوم و فناوری های زیستی دانشگاه شهید بهشتی است که ساختمان جدید آن در بالاترین نقطه مجموعه دانشگاهی قرار دارد. این دانشکده به دو بخش آزمایشگاهی و اداری-آموزشی تقسیم می شود و جمعا حدود 20 آزمایشگاه تخصصی زیستی شامل: بیوشیمی، میکروبیولوژی، باکتری شناس، زیست شناسی، بیوتکنولوژی، زیست گیاهی، زیست دریایی، زیست جانوری و ... در Biosafety Level های متفاوت (1 و 2 و +2) می باشد.

در حال حاضر کلاس های تئوری مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه به صورت مجازی و کلاس های عملی کلیه مقاطع و تئوری مقطع دکترا در ساختمان دانشکده برگزار می گردد.

کیفیت امکانات دانشکده

  کیفیت امکانات دانشکده علوم و فناوری های زیستی در هر دو ساختمان از نظر تجهیزات و امکانات در حد کفایت و بسیار خوبی قرار دارد اما برخی از تجهیزات قدیمی و فاقد کمیت و گاها کیفیت مناسب می باشند.

  از جمله ضعف های دانشکده می توان به عدم حضور آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی، ایمونولوژی و هماتولوژی، عدم حضور آزمایشگاه های BSL3 ، عدم کفایت تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه های مربوطه اشاره نمود.

فعالیت های دانشجویی و تشکل‌ها

  در دانشگاه شهید بهشتی حضور فعال دانشجویان در تشکل ها ، نشریه ها ، بسیج ، کانال های اطلاع رسانی و ... کاملا مشهود و برجسته است.

درباره استادان

  به طور کلی می توان اساتید مهم دانشکده در رشته ی میکروبیولوژی (گرایش های بیماری زا و صنعتی) به صورت ذیل شرح نمود:

دکتر داریوش مینایی طهرانی (مدیر گروه - دکترای بیوشیمی)

دکتر سید مسعود حسینی (دکترای ویروس شناسی)

دکتر غلامحسین ابراهیمی پور (دکترای میکروبیولوژی)

دکتر ندا سلیمانی (دکترای باکتری شناسی پزشکی)

دکتر پرستو صنیعی (دکترای میکروبیولوژی)

توصیه برای انتخاب رشته

  در آخر به تمام عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته میکروبیولوژی و یا سایر رشته های وابسته را دارند توصیه انجام سه کار را دارم:

1.      تقویت درس زبان انگلیسی و مطالعه مقالات

2.      کارآموزی و یادگیری اصولی تکنینک های آزمایشگاهی

3.      حفظ نمرات و معدل بالا


0