Loading...

بلاکچین و ارزهای دیجیتال

بلاکچین و ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتالی یا رمزنگاری شده یک پول صد در صد مجازی است.  ارزهای دیجیتالی‌که مالک آن هستید، در کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند. تلاش‌ها برای آفریدن نوعی پول دیجیتال از همان آغاز کسب و کارهای الکترونیک شکل گرفته بود.

ارز دیجیتال در سال ۲۰۰۹ با عرضه بیت‌کوین آغاز شد و با اینکه کمتر از یک دهه از پیدایش آن می گذرد، اما پیش بینی شده تا چند سال دیگر، حدود 10 درصد مبادلات مالی را به خود اختصاص دهد.

کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران با همکاری سازمان بین المللی دانشگاهیان، دوره آموزشی «ارزهای دیجیتال چگونه آینده شما را تغییر می دهند» برگزار می‌کند. این دوره به منظور آگاهی علاقه مندان از مباحث و تحولات روز بازارهای مالی و فناوری اطلاعات تشکیل می گردد.

 

ISIC سرفصل ها:

> آشنایی با بلاکچین و ارزهای دیجیتال
> سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال
> درآمدزایی از طریق بازار معاملات ارزهای دیجیتال
> تحلیل تکنیکال بازار
> صفر تا صد ماینینگ
> پنل پرسش و پاسخ

 

isic class مدرسان:

مهندس آرش سلیمانی (مدیر بخش فارسی دانشنامه ویکی پدیا)

مهندس مهدی یگانه (مشاور طراحی و پیاده سازی راهکارهای مبتنی بر زنجیره بلوک و ارزهای رمزنگاری شده)

مهندس فرهاد داورپناه (معاون فنی شرکت ایرانیان نت)

مهندس امین بابایی (کارشناس استخراج ارزهای دیجیتال از شرکت INTEL)


 

 زمان برگزاری:

پنجشنبه، 26 مهر 1397، ساعت 14 الی 18

 مکان برگزاری:

کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

 

 

بیتکوین: آینده پول؟

بیتکوین: آینده پول؟

دومینیک فریزبی (Frisby Dominic )به طرز عجیبی هم کمدین و هم یک نویسنده ی مقالات پولی و مالی است. روزنامه ی گاردین به طور شرورآنه ای او را مضحک و خالق، روزنامه ی تایمز او را بسیار تأثیرگذار و شوخ طبع و روزنامه ی ایونینگ استاندارد او را استاد و ماهر خطاب کرده اند؛ اما اولین کتابش به نام »زندگی بعد از دولت« اصلا ًدرباره ی کمدی نیست. این کتاب که در سال 2013 به چاپ رسید و مورد اقبال منتقدان هم قرارگرفت، درباره ی برچیده شدن جدی روشی است که جوامع در غرب اداره می شوند. او در مجله ی مانی ویکWeek Money ستونی درباره ی سرمایه گذاری می نویسد و فیلم های بسیار پرطرفداری در یوتیوب دارد و یکی از کارهای موفق او در یوتیوب، »بمب بدهکاری« است. او همچنین به عنوان مجری تلویزیون، گوینده ی مسابقات بوکس، گُل- فروش، اسباب کش، مفسّر ورزشی و نوازنده ی دوره گرد کارکرده است. »بیتکوین: آینده ی پول؟« دومین کتاب اوست که در سال 2014 به چاپ رسید.

 

بیتکوین و بلاکچین !

بیتکوین و بلاکچین !

محورهای اصلی ارائه :

تفاوت کارکرد ارزهای دیجیتال در خدمات مالی

• تامین مالی جمعی دیجیتال (ICO(

• بانکداری و بالک چین • تامین مالی مستقیم