این جانب در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران که در کرج واقع شده تحصیل می‌نمایم.

دانشجوی رشته ی مهندسی علوم دام (بهترین رشته ی این پردیس) ترم پنج کارشناسی هستم.

جو دانشگاه
در این دانشگاه دانشجویان نصف مرفه بی درد و نصف سخت مشغول درس خواندن هستند.
 
و البته همه با هم دوست خوب

ارتباط با استادان
با اساتید در تمام طول ترم میتوانی حرف بزنی گل بگی گل بشنوی سوالاتت را بپرسی اما وقتی امتحانات شروع میشود هیچ کدام را در هیچ کجا نمی یابی و میپنداری شاید آدم های فضایی به این دانشگاه حمله کرده اند حتی یک استاد هم دیگر وجود خارجی ندارد

محل برگزاری کلاس‌ها
محل برگزاری کلاس‌های عمومی در ساختمان قدیم نزدیک سلف آقایان است اما کلاس های تخصصی هر رشته در ساختمان خود رشته است.
برای علوم دام بعضی کلاس های تخصصی در ساختمان خود رشته و بقیه در زیرزمین رشته ی مهندسی باغبانی و فضای سبز برگزار می‌شود که دلیل این کار برای خود ما هم ناشناخته است که چرا در این دانشگاه فقط دانشکده رشته ی ما بسیار کوچک و شبیه خانه ارواح است که تنها منشی گروه خانم رضایی آنجا را به شور و شوق می اندازد.

امکانات
امکانات دیگر لحاظ وجود دارد سلف محل استراحت و لذت بردن از طبیعت مرکز مشاوره استخر خوابگاه چسبیده به خود دانشکده برای آقایان و داخل دانشکده برای خانم ها وجود دارد.

به محل امتحانات که سالن دانشکده خاک شناسی ایست آکواریوم می‌گویند.
به دانشکده دانشجویان مکانیک بیوسیستم، جزیره می‌گویند چون کمی از دانشگاه فاصله دارد و داخل خود پردیس نیست.
به پارک وسط دانشگاه هم ال. پی می‌گویند این هم برای اطلاعات عمومی دوستان.

دانشگاه در طول سال تحصیلی کمبودی ندارد به جز تابستان که ما دانشجوها کارورزی داشتیم انواع و اقسام سختی ها را در دانشگاه چشیدیم. 
اول آنکه سلف غذا را گران تر کرد البته کیفیت غذا کمی بهتر شده
.

دوم آنکه برای بچه های علوم دامی دامپروری تحقیقاتی در محمد شهر وجود دارد که در تمام طول سال اساتید بزرگوار هماهنگ می‌کردند و با اتوبوس از دانشگاه به آنجا می‌رفتیم اما در تابستان هیچکس پاسخگوی ما نبود و مجبور می‌شدیم با تاکسی و اتوبوس به دامپروری رفت و آمد کنیم.

که اِن شاءالله همه آن ها به اتمام می‌رسد.

فعالیت‌های دانشجویی
تشکل ها تشکیل شده از بسیج _انجمن اسلامی _شورای صنفی که یک سال است به دلیل عدم مشارکت دانشجویان خاکستری در رای گیری وجود ندارد _مرکز مشاوره که از همیاران دانشجو تشکیل شده است و انجمن های علمی هر رشته متشکل از دانشجویان همان رشته وجود دارد
.

درباره استادان
اساتید مهم دانشگاه عبارتند از جناب آقای دکتر گلدان ساز رئیس پردیس _جناب آقای دکتر اویسی معاونت فرهنگی پردیس_جناب آقای دکتر عباسی عضو بسیج اساتید و پاسخگوی تمام مشکلات دانشجویان از تمام رشته ها_جناب آقای دکتر رفیعی استاد همیشه به فکر دانشجو ها مخصوصا دانشجو های خودشان رشته اقتصاد کشاورزی.

توصیه برای انتخاب رشته
توصیه این جانب به آن دسته از دوستانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند این است : اگر واقعا علاقه ای به رشته های کشاورزی و مخصوصا علوم دام ندارید به هیچ وجه این رشته را انتخاب نکنید حتی اگر هم علاقه نداشتید و مجبور به انتخاب شدید به تمام سختی ها و راحتی ها _فراز و نشیب ها_تعداد واحد ها_عدم حضور اساتید خانم در دانشکده علوم دام_برقراری ارتباط با حیواناتی ماننده گاو و گوسفند و بز مرغ و زنبور _به تمامی این موارد توجه کنید تا پشیمانی نداشته باشید. در این دانشکده توسط ارشد ها و ترم بالایی ها ممکن است بسیار دلسرد شوید اما وقتی علاقه به رشته باشد می‌توانید از پس تمامی این مشکلات بر بیایید چنان که این جانب برآمدندی

بنده به عنوان همیار منتظر دیدنتان در آئین نودانشجویان و ثبت نام ورودی های جدید هستم.


0