سلام و عرض ادب 
مهم‌ترین نقدی که به روش‌های آموزش مجازی موجود در ایران می‌توان وارد کرد، عدم راستی‌آزمایی و نظارت بر کیفیت تحصیل دانشجوست. همانطور که در حال حاضر گرو‌ه‌های تقلب و غیره فراوان یافت می‌شود می‌توان حدس زد در صورت عدم اصلاح سیستم، از این ناحیه مشکلات زیادی وارد خواهد شد.  


1

سلام

عدم وجود زیر ساخت های لازم برای ارایه کیفیت لازم برای دانشجویان و دانش اموزان مخصوصا علوم پزشکی


1

سلام

کلاس های مجازی از یک نظر، دو محدودیت «مکانی» و «زمانی» رو برداشتن. البته، کلاس هایی که به صورت کاملاً آنلاین برگزار می شن، متاسفانه محدودیت «زمانی» رو مجدداً اعمال می کنن!

به همین خاطر هم به شخصه، تجربه خوبی از برگزاری کلاس های آنلاین (به این صورت که استاد و فراگیرن همزمان در یک پلتفرم حاضر باشند) ندارم.

از یک طرف فراگیر ممکنه در اون زمان، حوصله یا تمرکز لازم برای کلاس رو نداشته باشه و از طرف دیگه، استاد (با توجه به اینکه دانشجویانش رو نمی بینه) اونقدر نتونه با تسلطی که در کلاس حضوری داره، فی البداهه صحبت کنه.

به همین خاطر، در مدل کلاس های مجازی، بیشتر کلاس «ضبط شده» (که اصطلاحاً بهش آفلاین هم گفته میشه) رو می پسندم. هم استاد می تونه درس رو با کیفیت بالاتری آماده و ارائه کنه و هم فراگیران (دانشجویان) هر زمان که خواستن، می تونن با تمرکز کافی درس رو دنبال کنن. از نظر اینکه در کلاس آنلاین افراد می تونن اظهارنظر کنن، در کلاس آفلاین هم در قالب بخش پرسش و پاسخ یا تالار گفتمان و تبادل نظر، چنین امکانی وجود داره.

البته که؛ به هر حال کلاس مجازی به خصوص درباره کلاس هایی که قراره فرد در اون ها مهارت یاد بگیره یا کلاس هایی که حالت گفتمانی دارن و باید بحث و چالش بشه، نمی تونه جایگزین کلاس حضوری باشه. درباره علوم پزشکی که اصلاً ! به همین خاطر هم وزارت بهداشت، موضع جدی گرفته که دیگه حاضر نیست کلاس های درس دانشجویانش به صورت مجازی برگزار بشه.

در مجموع، نکته ای که وجود داره اینه که کلاس های مجازی (چه به صورت آنلاین و چه آفلاین) مکمل خوبی برای کلاس های درس حضوری هستن؛ البته که هنوز تمام ساز و کارهاش تعبیه نشده: مثل چگونگی برگزاری آزمون که امکان تقلب در اون کم باشه یا خیلی مسائل دیگه.


1

1- عدم تسلط اساتید درارائه مفهوم درس

2- عدم تمرکز دانش پژوه 

3- فقدان زیرساخت ها و الزامات ابتدائی در آموزش مجاری


0

سلام و عرض ادب 

كيفيت پايين اموزش توسط اساتيد و فارغ التحصيل شدن دانشجويان بدون هيچ پشتوانه علمي

تخلف گسترده  دانشجويان در مورد ازمون هاي پايان ترم


0
برای ارسال پاسخ شوید.