Loading...

فن تجربی بهتره یا علم دانشگاهی

آیا فنی  که با تجربه کسب شده از علمی که در دانشگاه ها کسب کرده ایم بهتر است؟

اساسی

با سلام

قطعا هر کدوم در جایگاه خودش اما علمی که کارآمد تر باشه قطعا بهتره


1

 


0

من یه مثال عینی می زنم ، در دوره برق صنعتی در مرکز فنی حرفه ای بودیم ، یه شخصی که تو رشته برق از مسیر دانشگاه مدرک گرفته بود ، بعضی مدار ها رو نمی تونست اجرا کنه ، یه شخصی بود که از طریق بازار و تجربه کار کرده بود ، راحت مدارهای پیچیده رو می بست،  ولی از طریق دانشگاه درس بخونی بعد خودت پیگیر کارهای تجربی باشی ، موفقیتت بیشتر می شه.


1

با توجه به تجربه شخصی علم تجربی ک خارج از حوزه اکادمیک قابل استفاده تره.


0

اساس علم این هست که به کار بیاد و اینکه چه جوری به دست آمده فرقی نداره، البته که علم تجربی در زندگی کافی نیست و باید از تخصص دیگران نیز بهره برد


0

با توجه به پیشینه تاریخی انسان می توان دریافت که قبل از پیدایش علم، بشر زندگی خود را با تجربیات خود ادامه داد تا اینکه به دانش و علم دست یافت پس با این پیشینه می توان بیان نمود که تجربه از علم فراتراست. هرچند که با کسب علم و دانش در دنیای امروزی هیچ چیز بدون علم موفق نیست.

  


0

در حال حاضر هر دو درسته که تجربه در اولویت اول قرار داره پس باید به این نکته مهم هم توجه داشته باشیم هر فنی بدون مهندسی و دانش علم مهندسی به درستی نتیجه نمیتونه بده ما در واقع در علم دانشگاهی اصول درست انجام دادن یک کار رو یاد میگیریم  در علم دانشگاهی یک مهندس با چارت و الگوریتم خاص و مهندسی شده با پیش بینی همه ی جوانب یک پروژه رو انجام میده و مسلما درصد خطا در این پروژه کاسته میشه پس لازمه هر فنی هر دو گزینه هستش به نظر شخصی بنده (علم در کنار تجریه تاثیر فوق العاده ای داره)


0

سلام و عرض ادب 
از نظر من مهارت‌های فنی و تجربی دارای اولویت بیشتری هستند. 

در حال حاضر اکثر کسب و کارهای بزرگ در جذب نیروی انسانی مهارت و تجربه رو ملاک قرار می‌دهند.


0

با سلام و احترام - شاید بهتر باشد محدوده تاثیر هریک از دو مورد سوال را مشخص کنیم که منظور از بهتر بودن چیست؟

آموزه های دانشگاهی ، اگر به موارد فنی مربوط و مرتبط باشد قطعا تجربه های فنی نیز در محیط های کارگاهی فنی و حرفه ای اتفاق خواهد افتاد و ازیکدیگر قابل تفکیک نیستند.

بنابراین در دانشگاه در موارد مورد سوال ، فن و تجربه نیز دخیل و نقش اساسی دارد.

اگر هم اموزشهای دانشگاهی مورد نظر پرسشگر محترم ، آموزشهای غیر فنی است که اساسا مقایسه این دو با هم قیاس مع الفارق به نظر می رسد و صحیح نیست.

بدین سان ، فن تجربی محض (بازار آزاد) با اموزش های فنی دانشگاهی باید مقایسه شود وگرنه وجهی برای مقایسه به نظر نمی رسد.

اموزش های فنی دانشگاهی نیز شامل فن و تجربه خواهد بود بنابراین هردو طرف سوال ، تا حدود زیادی با یکدیگر تشابه و اشتراک دارند.

در نتیجه بدیهی به نظر می رسد که وقتی علوم دانشگاهی همراه با فن تجربی همراه باشد بهتر از فن تجربی محض خواهد بود

بااحترام


0

 اما اگر پرسشگر محترم اصرار دارند که به همین طریق سوال را ادامه بدهند با کمی مسامحه می پذیریم که این دو را با هم مقایسه کنیم و در پاسخ بگوییم علوم دانشگاهی نیز عمدتا ناشی از تجربه گذشتگان است که جمعبندی و مقایسه و فرمت بندی شده تا بهتر مورد استفاده قرار گیرد


0

با سلام

هر دو اگر به درستی انجام بشه خیلی بهتر و مفید تره


0
برای ارسال پاسخ شوید.