سوال ساختاری

سلام.

آیا دروس ریاضیات همچون ریاضی مهندسی و آمار و معادلات و ریاضی ۱ و ۲ در رشته های مهندسی کاربرد دارند؟حذف این دروس از لیست دروس در  ترم  های تحصیلی وبه جای آنها آوردن دروس تخصصی و عملی همان رشته باعث چه زیان هایی و سود هایی هستند؟

مهندس

سلام بستگی ب هر رشته ای داره.مثلا در دروس مدار ما ب حل معادله دیفرانسیل نیاز داریم و بیس خیلی از دروس رشته برق همون ریاضیات دروس سرویس هست .همین امار و احتمال تو رشته برق خیلی کاربرد داره .باز هم بسته ب گرایش ریاضیات کاربرد میتونه داشته باشه.و مهم تر از همه اینکه ریاضیات ی دید منطقی بهت میده و این ب نظرم جدای از رشته ای ک می خونیم تو زندگی ب دردمون می خوره

0

ریاضی مهندسی پاس نکرده باشی اصلا نمیشه بهت گفت مهندس
الکی ادا انسانیا رو در نیار

0

با سلام ریاضی مهندسی قطعا پاس کردنشون خیلی بهتر از حذفشون هست اما الان باید یک مقدار کاربردی تر ارایه بشن.

0

بله درسته اگر متناسب هر رشته بود بهتر بود

0

با سلام. در مقطع ارشد و دکترا با توجه به موضوع پایان نامه بی تاثیر نیست. بسیاری از مسائل هوش مصنوعی با مدلسازی ریاضی حل میشود

0

با عرض سلام 

نظر شخصی من این است که سیستم آموزشی اشتباه است و این دروس اصلا برای یک سری از رشته ها اصلا ضروری نیست و متاسفانه وقت گیر.

0

سلام این دروس علوم پایه از دروسی هستند که دانشجویان مهندسی از آن بیزارند و سعی میکنند هرچه زودتر تمامشان کنند. حال آنکه این دروس بیش از حد تئوری هستند و برای دوره لیسانس بسیاری از آنها عملا بی کار می مانند یعنی به کار بسیاری از سرفصل های آنها اضافه است. به نظر من باید تعداد سرفصل های آنها کم شود یا حد اقل آن مقدار که برای دورن لیسانس کفایت می کند گفته شود و قسم دوم بماند برای دوره های تکمیلی

0

سلام رشته من فیزیک هست اما می دونم ریاضیات خیلی اهمیت داره برای مهندسی مخصوصا برای ادامه تحصیل به هیچ وجه اینکارو نکنید چون بعدا محبورید خودخوان وقت بزارید که خیلی سخته...

1

با سلام

بله کاربرد ریاضی در خیلی از رشته ها مهندسی پیش زمینه موفقیت در اون رشته هست به طور مثال در رشته مهندسی مکانیک کاربرد ریاضی در صنعت بیشتر به چشم میاد و خیلی از پروژه ها با ریاضی سروکار داره

0
برای ارسال پاسخ شوید.